Minecraft – najpopularniejsze figurki na świecie

Minecraft jest najpopularniejszą grą survivalową PC na świecie. Gra powstała w roku 2009, a jej twórca to Markus Persson. Aż trudno uwierzyć, że początki popularności zdobywała najstarszą metodą na świecie – z ust do ust. Dziś jej społeczność tworzy ponad 100 milionów graczy. Większość z nich okazuje swoje zamiłowanie do gry Minecraft za pomocą szerokiej gamy gadżetów. Wśród nich znaleźć można: książki, stroje, zabawki i inne błyskotki. Bestsellerem okazały się jednak figurki Minecraft.

Rodzaje figurek Minecraft

Gra Minecraft to świat zbudowany z bloków. Kształt figurek Minecraft wizualnie odzwierciedla jej rzeczywistość. Można znaleźć różne zestawy i rozmiary postaci figurek. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– zwierzęta domowe (kury, ocelot, wilk, świnka z zakręconym ogonkiem, owca oraz krówka),

– stwory i smoki,

– zombie,

– Steve (np. ze strzałami lub eliksirem niewidzialności),

– Alex (np. z łodzią),

– Enderman,

– rycerze,

– szkielety (np. w skórzanej zbroi) i wiele innych.

Szeroka oferta zawiera również inne akcesoria np. miecze i pochodnie, kostki i jajka. Te modne gadżety można kupić pojedynczo oraz w zestawie. Ich rozmiary różnią się, dlatego należy pamiętać, że niektóre są skierowane tylko powyżej odpowiedniej grupy wiekowej.

Charakterystyka figurek Minecraft

Wszystkie figurki są zrobione z trwałego plastiku. Są kolorowe i do złudzenia przypominają te, które występują w grze. To właśnie ta cecha wyróżnia wszystkie figurki Minecraft. Świat realny to świat zmysłów np. dotyku, wzroku i słuchu. Aby zaspokoić swoje zmysły w realnym świecie, możesz bawić się tymi kultowymi już figurkami lub po prostu postawić je na biurku i cieszyć nimi wzrok. Większości figurek możesz poruszać, a tym samym bawić się nimi np. ze swoim dzieckiem. Oto kilka przykładów możliwości, jakie mają wyżej wymienione postacie. Kaczka rusza skrzydłami, a jej głowę możemy obrócić o 360 stopni. U ocelota obracamy ogonem i głową. Oswojony wilk z czerwoną obrożą oraz białymi pikselami wokół oczu rusza nogami i ogonem, a jego pysk można także obracać o 360 stopni. Kolejna jest świnka, której przednie nogi ruszają się, ale tylne mają większy zasięg poruszania. Dzięki temu możemy posadzić ją na zakręconym ogonku.

Dlaczego warto kupić figurki Minecraft?

W grę Minecraft grają nie tylko nastolatki. Dorośli również chętnie zanurzają się w jej fascynujący świat. Producenci gry dostosowali ją również dla mniejszych odbiorców, tak, aby ich rodzice nie martwili się o ich bezpieczeństwo. Wszyscy gracze tworzą jedną społeczność, dzięki której gra rozwija się i zmienia. A każda osoba, po oderwaniu się od niej, pragnie mieć jej namiastkę w życiu realnym. Marzenie to można spełnić otaczając się figurkami Minecraft np. w postaci breloczków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *